Język:

Miejsca

Centrum Informacji Turystycznej w Końskich

Centra Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.25 km
Kontakt
Adres:
Armii Krajowej 2, 26-200 Końskie
Telefon:
+48 534 042 989
Strona www:
Udogodnienia

Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowane jest w zabytkowym, XVIII-wiecznym zespole pałacowo – parkowym Małachowskich w centrum Końskich. Biuro sąsiaduje z pomieszczeniami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie. Wnętrze jest urządzone w zachowanym układzie pomieszczeń  z XVIII wieku z zabytkowym kominkiem i piecem kaflowym.

Oznakowanie Centrum stanowi napis podświetlany kaseton przed wejściem, znaki dojazdu E-22 oraz tablice informacyjne D-34. Na miejscu znajdują się stojaki z informatorami o najbliższej okolicy, wydawnictwa ponadlokalne i regionalne, w języku obcym oraz materiały tematyczne i specjalistyczne. Turyści mają swobodną możliwość konsultacji i samoobsługi oraz korzystania z biblioteki turystycznej. Do użytku gości przeznaczony jest również komputer ze stałym dostępem do Internetu oraz zewnętrzny infokiosk. Dodatkowym atutem centrum jest sala konferencyjna, pomieszczenia sanitarne i WC do użytku turystów.

Pracownicy administrują portalem www.konskie.travel, który generuje informacje dotyczące atrakcji turystycznych, jaki i bazy noclegowej i gastronomicznej powiatu koneckiego.

Centrum animuje spotkania z młodzieżą szkolną i przedszkolakami, spotkania ze studentami turystyki i rekreacji, podczas których pracownicy poruszali kwestie pracy w systemie Informacji Turystycznej.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013