Język:

Miejsca

Dworzec PKS w Kielcach

Dworce autobusowe i kolejowe

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.22 km
Kontakt
Adres:
Czarnowska 12, 25-504 Kielce
Telefon:
+48 41 343 15 93
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia

Kielecki dworzec to „kosmiczny” obiekt na terenie miasta. Ze względu na swój kształt, mieszkańcy mówią o nim UFO lub spodek.

Budowę kieleckiego dworca rozpoczęto w 1975 roku. W 2020 roku, po kilku latach prac rewitalizacyjnych, został ponownie otwarty dla pasażerów i turystów.

Nietypowa bryła, funkcjonalność i wnętrze, które łączy architekturę czasów PRL z nowoczesnością. Możliwe, że to właśnie te cechy kieleckiego dworca sprawiają, że odwiedza go coraz więcej poszukiwaczy ciekawej, nietypowej architektury.

Dziś kielecki dworzec to nie tylko komunikacja. W obiekcie działa Mediateka. Można tu spędzić czas w wirtualnej rzeczywistości, zagrać na konsolach, śledzić rozgrywki e-sportu, czy zagrać w planszówki.

Na dworcu działa też Punkt Promocji Kielc. Można tu uzyskać informację turystyczną, zobaczyć wystawę lub wziąć udział w jednym z organizowanych tu wydarzeń.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013