Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Chęcinach

Punkty Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
9.15 km
Kontakt
Adres:
Małogoska 7
Telefon:
41 315 18 29
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia

Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany jest przy ulicy Mąłogoskiej, w późnorenesansowej kamienicy „Niemczówka” z 1570 roku. W 2010 roku odrestaurowane i zmodernizowane wnętrza udostępniono dla ruchu turystycznego i obecnie stanowią one jedną z głównych atrakcji na tzw. Ścieżce Mnicha, łączącej najcenniejsze obiekty miasta.

 

Pracownicy Punktu oprowadzają zainteresowanych po najstarszych częściach kamienicy. Oznakowanie Punktu stanowi logo „I” nad wejściem do kamienicy, szyld na wewnętrznym dziecińcu, znaki dojazdu E-22 oraz tablice informacyjne D-34. Na miejscu turystom oddano do użytku stojaki z informatorami o najbliższej okolicy, wydawnictwa ponadlokalne  i regionalne (również w języku obcym) oraz materiały tematyczne i specjalistyczne. Osoby odwiedzające "Niemczówkę" mają możliwość konsultacji i samoobsługi.  Do ich dyspozycji oddano również bibliotekę turystyczną, komputer z dostępem do Internetu oraz kiosk multimedialny. Dodatkowym atutem jest sala konferencyjna, pomieszczenia sanitarne i WC do użytku turystów. Punkt Informacji Turystycznej jest współorganizatorem licznych koncertów, wystaw, spotkań i konferencji.

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013