Język:

Miejsca

Centrum Informacji Turystycznej w Opatowie

Centra Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
12.49 km
Kontakt
Adres:
pl. Obrońców Pokoju 34, 27-500 Opatów
Telefon:
15 868 13 01
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Centrum Informacji Turystycznej w Opatowie mieści się na parterze zabytkowego ratusza z przełomu XVI i XVII stulecia. Budynek, obecna siedziba urzędu miasta i gminy, zlokalizowany jest w ścisłym centrum miejscowości, w zachodniej pierzei rynku. Na placu skupia się życie turystyczne miejscowości – znajduje się tutaj wejście do podziemnej trasy turystycznej (flagowej atrakcji Opatowa) oraz popularna restauracja.

 

Osoby odwiedzające CIT mają do dyspozycji dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz obszar samoobsługi. Jednostka IT dysponuje bezpłatnymi materiałami promocyjnymi i informacyjnymi, nie tylko o najbliższej okolicy, ale też ponadlokalne i specjalistyczne, w tym także w językach obcych. Przy Centrum Informacji w Opatowie znajduje się infokiosk zewnętrzny do użytku turystów. Dużą zaletą centrum jest otwartość na rowerzystów; w razie potrzeby można skorzystać z podstawowego zestawu naprawczego i apteczki pierwszej pomocy.  Informację uzyskać można osobiście (również w językach angielskim i niemieckim), telefonicznie lub też drogą e-mailową. Osoby zatrudnione w PIT prowadzą lokalny portal internetowy (www.opatow.travel).

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013