Język:

Miejsca

Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu

Centra Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
0.19 km
Kontakt
Adres:
Rynek 20
Telefon:
+48 15 644 61 05
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu mieści się w ścisłym centrum na Rynku, przy głównym ciągu komunikacyjnym miasta, a także w samym sercu największych atrakcji turystycznych. Ze względu na swoje położenie stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta. CIT w Sandomierzu funkcjonuje w strukturach Sandomierskiego Centrum Kultury.  Elementem uzupełniającym pracę informatorów jest infokiosk znajdujący się na zewnątrz budynku, a także mapa/praktyczne informacje na witrynie wewnątrz obiektu. Wnętrze Centrum urządzone jest starannie i przy znacznym uwzględnieniu strony estetycznej oraz wizerunkowej. W środku znajdziemy bowiem gabloty z ekspozycją miejscowych produktów, a także wydawnictwa albumowe. Wystrój wnętrza wzbogaca ekspozycja prac lokalnych artystów. CIT prowadzi sprzedaż monet okolicznościowych, biletów na koncerty, a także materiałów promocyjnych. Obszar konsultacji jak i samoobsługi dla turystów stwarza dogodne warunki do udzielania informacji jednocześnie i niezależnie wszystkim pracownikom.  W Centrum istnieje zarówno obszar magazynowy jak i pomieszczenia socjalne dla pracowników. Dzięki bardzo miłej obsłudze,  możliwości korzystania z ogólnodostępnej bibliotece turystycznej oraz przechowania bagażu  turysta może poczuć się w sandomierskim Centrum Informacji komfortowo. Ogromnym atutem jednostki jest niezależne pomieszczenie ze stanowiskiem komputerowym przeznaczonym do użytku turystów. Znajdziemy tu informacje w postaci ulotek, folderów oraz różnych wydawnictw o najbliższej okolicy, ponadlokalne oraz regionalne również w językach obcych. Sandomierskie Centrum Informacji może pochwalić się nową aranżacją wnętrza, ponadto w lokalu zaaranżowano salę dotyczącą współpracy z miastami partnerskimi i  kącik dla dzieci. W pomieszczeniu znajduje się także pamiątkowa księga wpisów dla turystów. Dodatkową zaletą jest funkcjonująca pod opieką CIT wypożyczalnia rowerów.

 

Obiekt na szlaku Green Velo. Obiekt zlokalizowany na zabytkowym rynku Sandomierza. Długo otwarty w sezonie - do 19, a poza sezonem do godz. 18. Otwarty codziennie. Miła atmosfera w obiekcie. Obiekt zadbany.

Opinia audytora

 

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013