Język:

Miejsca

Centrum Geoedukacji w Kielcach

Centra edukacyjne

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
2.05 km
Kontakt
Adres:
Daleszycka 21, 25-202 Kielce
Telefon:
+48 41 367 68 00
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Centrum Geoedukacji  w ramach swojej działalności prowadzi zajęcia geoedukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Jest placówką, stawiającą na edukację geologiczną  z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.

Wizyta w Centrum Geoedukacji  jest świetnym wstępem do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi.

Nowoczesny obiekt na terenie rezerwatu Wietrznia łączący naukę z zabawą. Na zwiedzających czeka wycieczka po interaktywnej ekspozycji prezentującej w nowatorski sposób dziedzictwo geologiczne regionu, ze szczególnym naciskiem na okres dewoński. Niezwykła sceneria futurystycznej stacji badawczej połączona z aranżacjami morskich środowisk i organizmów sprzed 360 milionów lat, wzbogacona o strefę Geolaboratorium oraz kapsułę-kino 5D, sprawiają, że zwiedzania wystawy w Centrum Geoedukacji jest niezapomnianym przeżyciem.

W obrębie budynku na zwiedzających czekają również warsztaty szlifierskie, Geologiczna Gra Wielkoformatowa oraz możliwość rodzinnej edukacji geologicznej w Klubie Miłośników Geologii. Poza atrakcjami wewnątrz obiektu dla turystów udostępniony jest również Geologiczny Ogród Doświadczeń - edukacyjny plac zabaw ukierunkowany na popularyzację nauk o Ziemi wśród dzieci i młodzieży. 

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013