Język:

Miejsca

Józefów

Miasta,miasteczka, miejscowości

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
0.41 km
Kontakt
Adres:
Kościuszki 37A
Telefon:
+48 84 68 79 669
Adres e-mail:
Strona www:

Letniskowe miasto z wieloma turystycznymi atrakcjami, nazywane – dzięki licznym szlakom rowerowym i Józefowskiej Kawalerii Rowerowej, bardzo aktywnej w organizacji rajdów i innych imprez rekreacyjnych – „rowerową stolicą Roztocza”. Wielkim atutem są kamieniołomy wapienia, w tym największy „Babia Dolina” z wieżą widokową, będące atrakcjami Geoturystycznego Szlaku Roztocza, biorącego początek w Józefowie, gdzie do dyspozycji turystów oddano pawilon wystawowy z punktem informacyjnym.

Wśród wielu zabytków Józefowa, niegdyś ważnego miasta w ordynacji zamojskiej, warto zobaczyć, m.in.: ratusz, kościół parafialny i synagogę z XVIII-XIX w. oraz dwie nekropolie - kirkut z kilkuset macewami i cmentarz rzymskokatolicki z grobem 28 powstańców styczniowych, w tym poety Mieczysława Romanowskiego, poległych 24 kwietnia 1863 r. w bitwie z Rosjanami pod Józefowem. Turystyczną atrakcją są dwa zalewy - wędkarski i rekreacyjny na rzece Nepryszce, połączone ścieżką rowerową.

Informacja Turystyczna
ul. Kościuszki 37 A
23-460 Józefów
tel. 84 68 79 669
it@ejozefow.pl
www.ejozefow.pl

Zamojskie Centrum Informacji 
Turystycznej i Historycznej
Rynek Wielki 13
22-400 Zamość
tel. 84 639 22 92
zci@zamosc.pl
www.zamosc.pl

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013