Język:

Miejsca

Trójstyk Granic „Wisztyniec” (PL, LT, RU)

Zabytki techniki

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Odległość od Green Velo
0.14 km
Kontakt
Adres:
Bolcie
Telefon:
+48 87 565 92 72
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

W miejscu styku 3 państw: Polski, Litwy i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego stoi ozdobny, granitowy ostrosłup z godłami 3 sąsiadujących państw i napisem w języku danego państwa.

Nosi nazwę „Wisztyniec”. Bezpłatne publiczne dojście do niego zapewnia 200m (asfaltowa) ścieżka pieszo-rowerowa po dawnym pasie granicznym m. Polską a Litwą, a wcześniej 250 m drogi lokalnej od parkingu przy DW 651. Całym tym odcinkiem prowadzi ścieżka poznawcza „Trójstyk granic – biegun zimna” (tablice informacyjne z mapami w języku polskim, litewskim, angielskim i rosyjskim). Na planszy znajdującej się najbliżej trójstyku przedstawione zostały zasady, jak poruszać się w tej nadgranicznej strefie. Trzeba pamiętać, że Rosja nie należy do strefy Schengen.

 

 

Dojazd od szlaku Green Velo: 130 metrów w lini prostej, a 420 metrów od parkingu. Dojazd po drodze szutrowej do ścieżki przyrodniczej i dalej ścieżką asfaltową do samego obiektu - znaku Trójstyk Wisztyniec. Obiekt znajduje się z dala od innych zabudowań. Jest to teren styku trzech granic: Polski, Litwy i Rosji. Teren zadbany, czysty. Kilka tablic informacyjnych o obiekcie, krajobrazie oraz informacja o zakazie przekraczania i fotografowania terenu należącego do Rosji. Monitorowany parking samochodowy.

Opinia audytora
ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013