Język:

Miejsca

Park Linowy Twierdza Jaćwingów

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Odległość od Green Velo
3.87 km
Kontakt
Adres:
Udziejek 18, 16-404 Jeleniewo
Telefon:
+48 888 632 335
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Twierdza Jaćwingów znajduje się w samym sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Górą Zamkową a Górą Cisową. To 15 hektarów lasów, łąk i stawów, położonych na terenie polodowcowym.

Nad brzegiem jeziora w lesie znajduje się Park Linowy, który obejmuje 5 tras linowych o różnym stopniu trudności. Jedna z tras została specjalnie przygotowana dla najmłodszych. Najciekawszą atrakcją jest jeden z najdłu ższych w Polsce zjazd tyrolski, czyli zajazd na linie (420 m). W Parku Linowym znajduje się wiele ciekawych przeszkód, które zainstalowane są na różnej wysokości. Najwyższe znajdują się nawet na wysokości 15 m. Najdłuższa trasa obejmuje 19 przeszkód i jazdę rowerem.

Twierdza Jaćwingów jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku, zabawy oraz spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Natura, świeże powietrze, wolność i adrenalina - to właśnie znajdziesz po wejściu do tajemniczego lasu. W parku linowym nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu. Przed wejściem na trasy otrzymasz profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Przejście atrakcji nie wymaga żadnych super umiejętności czy super mocy. Wystarczą chęci. Park Linowy jest atrakcją dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć. 
Park Linowy posiada certyfikat Bezpiecznego Parku Linowego. Nad twoim bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy. 

 

Jadąc od Suwałk (na południe) należy kierować się na miejscowość Jeleniewo, następnie ciągle prosto, dojeżdżamy do wsi Gulbieniszki, tam znak w lewo na Udziejek, dalej kierują znaki informacyjne o Parku Linowym. Obiekt położony w lesie. Bardzo miła obsługa.

Opinia audytora

 

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013