Język:

Miejsca

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

Centra Informacji Turystycznej

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Odległość od Green Velo
20 km
Kontakt
Adres:
Rynek 5, 37-500 Jarosław
Telefon:
+48 16 624 89 89
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

W samym rynku Jarosławia, w Kamienicy Attavantich znajduje się wyjątkowe miejsce, wpisujące się w kulturalny i turystyczny klimat miasta – Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Na parterze budynku znajduje się Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, gdzie można uzyskać informacje na temat miasta, regionu, a także nabyć różnego rodzaju pamiątki i upominki. Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej jest dostępne dla odwiedzających przez cały rok, a informatorzy porozumiewają się w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Podczas wakacji jest otwarty 6 dni w tygodniu: od wtorku do soboty w godzinach 8-16, a w niedzielę od 10.00 do 18.00. Odwiedzający otrzymują informacje na temat miasta, regionu, atrakcji turystycznych i bazy noclegowej, można skorzystać z Internetu Wi-Fi oraz otrzymać darmowe materiały informacyjne. Na Rynku rowerzyści mają do dyspozycji stojaki na rowery oraz sklep z akcesoriami rowerowymi. Mogą odpocząć na ławkach w holu CKiP, którego zaletą jest naturalna klimatyzacja. Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej obsługuje od grudnia 2015 Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu. W pełni zaaranżowana trasa wprowadza zwiedzających w klimat XVI/XVII-wiecznego Jarosławia – jego bogactwa i różnorodności. Dzięki ekspozycjom wzbogaconym o urządzenia multimedialne, na turystów czeka wspaniała zabawa. Dla rowerzystów pragnących zwiedzić podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu przygotowane są stojaki, gdzie można bezpiecznie przechować rowery. Pierwsze piętro zajmuje Galeria Główna. To tutaj średnio co 3 tygodnie odbywają się wernisaże i wystawiane są różne formy sztuki. Z tą galerią sąsiaduje kolejna - Galeria Debiutów, umożliwiająca młodym, zdolnym artystom, pierwsze publiczne zaprezentowanie swoich prac szerokiemu gronu odbiorców. Ostatnią kondygnację zajmuje Sala Lustrzana, będąca jak dawniej miejscem imprez kulturalnych i koncertów. To tutaj odbywają się małe formy artystyczne, wieczory poezji oraz kameralne spotkania ludzi zafascynowanych życiem kulturalnym miasta.

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16
e-mail: kontakt@ckip.jaroslaw.pl
www.ckip.jaroslaw.pl
http://www.facebook.com/ckipwsieci

Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej czynne: poniedziałek - sobota: 8.00-16.00,  
niedziela: 10.00-18.00
e-mail: informacja@ckip.jaroslaw.pl,
http://www.facebook.com/info.jaroslaw

Podziemne Przejście Turystyczne czynne: wtorek- sobota: 10.00 -16.00 (ostatnie wejście o 15.00); niedziela: 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00)
www.podziemia.jaroslaw.pl

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013