Język:

Miejsca

Młyn Kultur

Zabytki techniki

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Polesie
Kontakt
Adres:
Włodawska 49, 21-515 Sławatycze
Telefon:
510 146 576
Adres e-mail:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Młyn zbożowy to okazały przykład budownictwa przemysłowego w Sławatyczach, który zachował w większości oryginalną strukturę. Wzniesiony w 1911 roku na planie prostokąta zwrócony jest szczytem do głównej ulicy wzdłuż której przebiega trasa rowerowa GREEN VELO. Obecnie trwa odbudowa wschodniego i zachodniego skrzydła oraz rewitalizacja obiektu i jego otoczenia.

Odbudowany młyn będzie już wkrótce siedzibą centrum kulturalno - rekreacyjnego pod nazwą Młyn Kultur, które zaoferuje mieszkańcom oraz turystom kompleksowe usługi o charakterze turystyczno – rekreacyjnym i kulturalnym.

Na turystów czeka już pod młynem drewniana altana zachęcająca do odpoczynku i relaksu oraz  serwis rowerowy. Koryto rzeki Bug oddalone jest zaledwie o 200m co czyni to miejsce szczególnie interesującym dla wędkarzy. Środowisko przyrodnicze jest mocną stroną Sławatycz, o czym świadczy rozmiar terenów chronionych – ponad 30% powierzchni gminy to Nadbużański Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”. To tereny z niebywale czystym ekologicznie środowiskiem zachęcające do aktywnej turystyki przyrodniczej. Miłośnicy spływów kajakowych, wędrówek pieszych czy rowerowych, wędkarze znajdą tutaj dziewicze tereny i dziką naturę.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013