Język:

Miejsca

Ekomuzeum Kraina Błękitnego Sanu

Muzea, parki etnograficzne, skanseny

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Odległość od Green Velo
0.1 km
Kontakt
Adres:
Rynek 2, 36-065 Dynów
Telefon:
+48 16 652 19 90
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Ekomuzeum Kraina Błękitnego Sanu to „muzeum bez murów”, leżące w dolinie rzeki San, która łączy naturalnym szlakiem najpiękniejsze miejsca i najciekawszych ludzi Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego.

Ekomuzeum tworzy 79 obiektów położonych na terenie 6 gmin Podkarpacia: Dydni, Nozdrzca, Dubiecka, Krzywczy oraz miasta i gminy Dynów. Miejsca te przedstawiają sieć niezwykłych atrakcji turystycznych przybliżających wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe doliny Sanu oraz dorobek jego mieszkańców.

Podczas „zwiedzania” można dotykać prezentowanych eksponatów i sprzętów, uczestniczyć w warsztatach i zajęciach artystycznych, degustować potrawy lokalnej kuchni, zakupić autentyczne wyroby rękodzielnicze a także aktywnie spędzić czas np. w siodle, na rowerze, w kajaku czy choćby spędzić noc w wiejskiej chacie.

Ekomuzeum powstało przy współpracy Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej. Koordynatorem i opiekunem Ekomuzeum jest Związek,  który posiada materiały promocyjne o Ekomuzeum, a pracownik udziela niezbędnych informacji.

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013