Język:

Miejsca

Wilczy Szaniec

Parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, obszary Natura 2000

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Północne Mazury
Odległość od Green Velo
18 km
Kontakt
Adres:
Gierłoż 5, 11-400 Kętrzyn, Gierłoż
Telefon:
+48 897 410 031
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Wilczy Szaniec to obiekt obejmujący 250 ha terenów leśnych, w których znajduje się kompleks bunkrów wybudowanych podczas II wojny światowej, a służący jako kwatera wojenna, z której wydawane były rozkazy działań wojennych przez Adolfa Hitlera. Bunkry stały się miejscem zimowania wielu gatunków nietoperzy min. mopka, nocka Naterra, nocka rudego, gacka brunatnego. Dla nietoperzy powstał tu obszar Natura 2000 Gierłoż. W Wilczym Szańcu znajduje się restauracja  serwująca  dania kuchni polskiej, bar, punkt z pamiątkami, camping i pole namiotowe. W sąsiedztwie znajduje się "Zaczarowana Polana”. Jest ona wyposażona w infrastrukturę drewnianą: 2 wiaty połączone, 4 ławostoły, 2 stojaki na rowery oraz kosze na śmieci z możliwością segregowania. Obiekt do samodzielnego zwiedzania.

Zaczarowana polana to punkt dydaktyczny znajdujący się przy Leśnej trasie turystycznej Gierłoż w sąsiedztwie Wilczego Szańca w Gierłoży.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013