Język:

Miejsca

Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach k. Zagnańska

Parki rozrywki

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
10.38 km
Kontakt
Adres:
Chrusty, Laskowa 93, 26-050 Zagnańsk
Telefon:
+48 41 260 50 60
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Kompleks Świętokrzyska Polana, oddalony zaledwie o kilka kilometrów od Kielc, pozwala delektować się czasem wolnym spędzonym w otoczeniu Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego. Na kompleks składają się: Akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko, Kraina Zabawy oraz ośrodek wypoczynkowy z ofertą zabiegów rehabilitacyjnych. Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy.

 

Oceanika to kompleks wielkoformatowych zbiorników o łącznej pojemności ponad 300 tysięcy litrów. W akwariach Oceaniki znalazło się ponad 500 gatunków zwierząt z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata.

Park Miniatur Świętokrzysko rozciąga się na powierzchni 2 400 m2 i gromadzi wyjątkowe zbiory - kopie najważniejszych 20 obiektów regionu w skali 1:20. Rozmieszczone są na obszarze przypominającym kształtem województwo świętokrzyskie i dokładnie w tych miejscach, w których znajdują się w rzeczywistym stanie.

W Krainie Zabawy moc atrakcji zapewnią m.in. park linowy, dmuchańce, utrzymane w charakterze podwodnego świata, łódki i kule wodne. Na najbardziej odważnych czeka 8-metrowe eurobungee, na którym można skakać na wysokość nawet 11 metrów.

Ośrodek Polanika to idealne miejsce do wypoczynku połączonego z zabiegami leczniczymi, które zapewni zespół specjalistów i doskonale wyposażone sale. Funkcjonalność, elegancja i profesjonalizm, które oferuje Polanika pozwolą na odpoczynek i rehabilitację na najwyższym poziomie.

Na wystawie Fascynujący Świat Owadów zwiedzający mogą poznać świat niewielkich i najdziwniejszych mieszkańców naszej planety, czyli owadów. Wystawę można obejrzeć w formie warsztatów z przewodnikiem.

Na terenie Kompleksu można skorzystać także z usług gastronomicznych: Baru Co NieCo, Baru Mesa, a w weekendowe, podogne dni także z Grill Baru.

ZAPRASZAMY!!!

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE GODZIN OTWARCIA I DOSTĘPNOŚCI ATRAKCJI ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ www.swietokrzyskapolana.pl

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013