Język:

Miejsca

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Błękitny San

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
0.07 km
Kontakt
Adres:
Bieliniecka
Telefon:
+48 608 667 775
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny położony jest przy moście na rzece San. W jego skład wchodzi: port rzeczny, bosmanka, bulwar, grzybek z paleniskiem, stadion z zadaszoną trybuną, kort tenisowy, siłownia na wolnym powietrzu oraz chaty flisackie. W pierwszej znajduje się Muzeum rzeźb Andrzeja Pityńskiego, a w drugiej „Hotel Flisacki”, w którym istnieje możliwość zarezerwowania noclegu. Na przystani, Bractwo Flisackie organizuje spływy galarami.

Przy Ośrodku działa Bractwo Flisackie p.w. Św. Barbary, które zostało wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Bractwo organizuje i oferuje spływy galarami prowadzonymi przez doświadczonych i wykwalifikowanych retmanów i flisaków, biesiady flisackie, usługi przewodnika po atrakcjach turystycznych okolicy, usługi fotografa, który uwieczni dla Państwa mile spędzony czas. Dodatkowo przejażdżki konne oraz spływy kajakowe.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013