Język:

Miejsca

Teren rekreacyjno-społeczny „Krekolandia” w Krekolach

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Warmia i okolice
Odległość od Green Velo
0.25 km
Kontakt
Adres:
Krekole, 11-106 Kiwity
Telefon:
+48 512 280 013
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Ścieżka rowerowa w centrum miejscowości skręca w prawo w kierunku Krawczyk. Proponowana atrakcja turystyczna znajduje się przy drodze głównej w kierunku Samolubia, około 250 metrów od ścieżki rowerowej skręcającej w prawo do Krawczyk.

Atrakcja turystyczna „Krekolandia” to teren po byłej OSP w Krekolach użytkowany przez Stowarzyszenie na podstawie umowy użyczenia na czas nieokreślony, który zagospodarowywany jest w ramach własnych środków od 2008 roku.   

Na terenie „Krekolandii” przy drodze głównej, znajduje się kamień z tablicą oraz zasadzone są „Dęby Przyjaźni”  upamiętniające prowadzoną współpracę międzynarodową Stowarzyszeń z Litwy, Niemiec i Polski.  

Teren „Krekolandii” jest otwarty całodobowo dla wszystkich chętnych. Jednak korzystanie z zaplecza budynku, ze względu na to, że budynek nie jest stale ogrzewany, jest możliwe w okresie od maja do października, po uprzednim poinformowaniu telefonicznym, e-mailowym lub osobiście w czasie wycieczki, w biurze Stowarzyszenia: Krekole 32, znajdującym się w centrum wioski, bezpośrednio przy kościele. Na terenie przynależnym do biura jest również możliwość skorzystania z Internetu, samodzielnego przygotowania posiłku, grillowania oraz zabezpieczenia rowerów                    i sprzętu.

Na ogrodzonym, otwartym dla rowerzystów terenie znajdują się: budynek remizy strażackiej, scena, 2 zadaszone wiaty, duży grill (z drewnem), boisko do plażowej piłki siatkowej oraz jest teren do organizacji zabaw i rozgrywek sportowych. Jest dostęp do Internetu. W 2017 roku na terenie „Krekolandii” wybudowano dla ogólnego dostępu boisko do gry w golfa piłką nożną. Jest to pierwsze takie boisko w naszym województwie.

Oprócz łazienki w budynku, na zewnątrz jest 1 toy-toy i 1 ubikacja wiejska. Na terenie znajdują się stojaki na rowery, elementy małej architektury dla dzieci oraz dorosłych. Teren zabezpieczony jest w stoły i miejsca siedzące.

Oprócz spełnienia kryteriów dla atrakcji turystycznej możemy umożliwić rowerzystom, na telefoniczne zgłoszenie takiej potrzeby, dostęp do budynku, tj. kuchni (lodówka, kuchnia gazowa, czajnik elektryczny, naczynia itp.), bieżącej ciepłej wody, WC oraz zabezpieczenia w budynku (pod zamknięciem) na czas określony rowerów i bagaży, a także dostęp do energii elektrycznej w celu doładowania rowerów elektrycznych.  

Na terenie „Krekolandii” można skorzystać z posiadanego przez Stowarzyszenie sprzętu sportowego, dlatego oprócz siatkówki można również zagrać w golfa piłką nożną.  

W przypadku poważniejszej awarii sprzętu w ramach prowadzonej działalności statutowej możemy przetransportować rower z posiadaczem do punktu serwisowego prowadzonego przez Członka Wspierającego Stowarzyszenia „ARTAN” Artur Borowicz w Lidzbarku Warmińskim lub do najbliższego obiektu noclegowego.

Wieś Krekole jest miejscowością znajdującą się w krainie zwaną Warmią i bezpośrednio graniczy z krainą zwaną Mazurami. Jest największą wsią w gminie Kiwity. W Krekolach jest kościół parafialny dla 3 miejscowości: Krekole, Krawczyki i Samolubie, który w sposób niepowtarzalny łączy 2 gminy (Kiwity i Bartoszyce), 2 powiaty (lidzbarski i bartoszycki) i 2 krainy (Warmia i Mazury).   

W Krekolach rozpoczyna swój bieg rzeka Suszyca,  która swoim zasięgiem również w sposób symboliczny podobnie jak kościół parafialny łączy 2 gminy, 2 powiaty i2 krainy.

Skierowana do rowerzystów atrakcja turystyczna jest jednym z celów prowadzonej statutowej nieodpłatnej działalności Stowarzyszenia, za którą nie pobieramy opłat.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013