Język:

Aktualności

Przedsezonowe propozycje Lubelskiego na rower

16 lutego 2024

Rowerowe inspiracje w województwie lubelskim między Wisłą a Bugiem!


Po pierwsze... walory kulturowe. Różnorodność krain między Roztoczą i Polesiem sprawia, że znajdziesz tu wpływy katolicyzmu i prawosławia, spotkasz się z kulturą żydowską i tatarską. Sprawdź to we Włodawie - tu obok siebie znajdziesz synagogę, cerkiew i kościół katolicki.

Po drugie... infrastruktura. Na trasach wypożyczalnie rowerów w miastach, parkach i innych atrakcjach. Dodatkowo w Lublinie, Chełmie i Nałęczowie funkcjonuje system roweru miejskiego. Co więcej, coraz więcej obiektów noclegowych przystosowuje swoje funkcje do potrzeb turystów z rowerami.

Po trzecie... wydarzenia. Cykliczne festiwale podkreślają atmosferę kultury i tradycji: Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Festiwal Re:Tradycja, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Jarmark Hetmański w Zamiściu, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą oraz Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. W województwie lubelskim odbywa się jedna z największych imprez rowerowych w Polsce – Święto Roweru w Lubartowie (czerwiec). Ponadto rowerzyści korzystają z Tygodnia Turystyki Rowerowej Bike’owe Roztocze (sierpień) Gwiaździstego Rajdu Rowerowego na Wzgórze Polak, czy Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego Jastrzębia Zdebrz (wrzesień).

Jaki szlak wybierzecie?

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013