Język:

Aktualności

Jubileuszowe Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej rozdane!

29 listopada 2023

Mamy powody do dumy! Aż 6 atrakcji z Polski Wschodniej zdobyło nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2023 - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej!

 

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie.  

Pierwszy etap konkursu koordynują regionalne organizacje turystyczne w danym województwie. Po etapie regionalnym przychodzi czas na etap ogólnopolski - Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.   

Bardzo nas cieszą wszystkie certyfikaty, a w szczególności Złoto dla Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych (Podkarpackie), które wiąże się z kampanią promocyjną za 200 000 zł oraz Turystyczne Odkrycie Roku dla Parku Legend w Nowej Słupi (Świętokrzyskie), który działa tylko 4 miesiące, a już szturmem zdobył serca turystów.

LAUREACI:

Świętokrzyskie:

Park Legend - Turystyczne Odkrycie Roku
Tężnia Busko-Zdrój
Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Podkarpackie:
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe - Złoty Certyfikat!

Lubelskie:
Festiwal Stolica Języka Polskiego

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013