Język:

Aktualności

„Jemioła, klątwa i cholera" - nowa książka Magdy Skubisz

6 listopada 2023

Pisarka, wokalistka jazzowa i super ambasadorka Rzeszowa. Magda Skubisz wydała trzecią część sagi rodziny Tyszkowskich. "Jemioła, klątwa i cholera" ukaże się już 7 listopada.

W sprzedaży są dwie poprzednie części sagi - "Aptekarka" i "Czarci ogród". Przypominamy, że akcja powieści historycznych rozgrywa się w XIX wieku i jest osnuta wokół skandaliujących przed prawie dwustu laty związków braci Antoniego i Józefa Tyszkowskich z poddanymi - Rusinkami.

Oprócz wątku fabularnego wartością książek są również szeroko nakreślone tła życia mieszkańców XIX-wiecznej Galicji: społeczno-obyczajowe i etniczno-religijne.

W trzeciej części sagi nowym kontekstem perypetii bohaterów będzie m.in. epidemia cholery, jaka dziesiątkowała ludność Galicji w połowie XIX w. Zapewne znów dowiemy się czegoś o roli panien aptecznych, tym razem w sytuacji kryzysu zdrowotnego na ogromną skalę!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013