Język:

Aktualności

Pociąg z Kielc do Sandomierza już w tę majówkę!

28 kwietnia 2023

Mamy dobrą wiadomość dla turystów – także tych rowerowych: w ostatni weekend kwietnia oraz w majówkę przejadą oni turystycznym pociągiem z Kielc do Sandomierza.

Kolejowe połączenie tych dwóch miejscowości sprawdziło się już w wysokim sezonie turystycznym w poprzednich latach. To także znaczne ułatwienie dla rowerzystów planujących wycieczkę po Szlaku Green Velo.

Pociągiem zawiaduje świętokrzyskie Polregio. Pierwszy skład wyruszy z dworca w Kielcach 29 kwietnia o godz. 6:52, a do Sandomierza przyjedzie planowo o 9:28. Powrót z sandomierskiego dworca przewidziany jest o godz. 17:11. Pociąg dotrze do Kielc o 20:18.

Podróż po trasie liczącej około 140 kilometrów potrwa zatem ponad 2,5 godziny. Pociąg po drodze zatrzymywać się będzie na 21 stacjach – głównie w miejscowościach położonych w północnej i północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, między innymi w Skarżysku-Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim czy Dwikozach.

Jeśli planujesz podróż rowerem – pamiętaj, że liczba miejsc do przewozu jednośladów jest ograniczona, musisz mieć też zakupiony specjalny bilet dla swojego pojazdu.

Rozkład jazdy i formularz zakupu biletów znajdziesz na stronie internetowej Polskich Kolei Państwowych.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013