Język:

Aktualności

Miejska wypożyczalnia rowerów ponownie w Kielcach

27 marca 2023

Od 1 kwietnia mieszkańcy Kielc i turyści ponownie będą korzystać z rowerów miejskich. A pod koniec maja rowerów będzie jeszcze więcej.

W wypożyczalni będzie 250 jednośladów – 210 klasycznych, 25 elektrycznych, 10 typu cargo i 5 tandemów. W Kielcach utworzono 57 stacji wirtualnych i fizycznych. Te drugie są wyposażone w stojaki rowerowe, a przy trzech głównych stacjach - na Rynku oraz w pobliżu Dworca Autobusowego i dworca PKP – znajdziemy duże totemy informacyjne z mapą Kielc i najważniejszymi obiektami wartymi odwiedzenia.
Mapa wszystkich miejsc, gdzie możemy wypożyczyć lub zostawić rowery, dostępna jest w aplikacji Roovee oraz na stronie internetowej KRM – pod adresem www.kielce.bike. Aby wypożyczyć rower, wystarczy na smartfonie zainstalować bezpłatną aplikację Roovee.

CENNIK

  • Tak samo jak w ubiegłym roku wypożyczenie roweru klasycznego na pół godziny będzie kosztowało złotówkę. Tyle samo zapłacimy za kolejne pół godziny. 2 zł będzie kosztowała druga godzina jazdy, 3 zł trzecia a czwarta i każda następna 4 zł.
  • „Elektryki” przy pokonywaniu kieleckich wzniesień, wtedy za pierwsze pół godziny zapłacimy 1,5 zł. Tyle samo będzie kosztowało kolejne pół godziny jazdy na rowerze elektrycznym. Za drugą godziną zapłacimy 3 zł, za trzecią 4,5 zł, a za czwartą i następne godziny – 5 zł.
  • Wypożyczenie cargo lub tandemu to koszt 2 zł za pierwsze pół godziny, 2 zł za drugie pół godziny.  Druga godzina będzie kosztowała 4 zł, trzecia godzina 6 zł, a czwarta i następna 8 zł.
  • 10 zł system będzie pobierał od użytkownika jeżeli ten pozostawi rower poza strefa stacji.
  • Dla chętnych są też abonamenty miesięczne na 50 godz. (100 minut dziennie), za które zapłacimy 40 zł.
  • Posiadacze aplikacji „Miejska Karta Kielce” mogą liczyć na 50 % zniżki na wszystkie powyższe ceny.


W przewie zimowej wszystkie pojazdy przeszły przegląd techniczny. Każdy z nich został poddany konserwacji i niezbędnym naprawom. We wszystkich lockach zostało zmienione oprogramowanie, zmieniono kod firmware zarządzający m.in. nadajnikami lokalizacyjnymi, co umożliwi dłuższą pracę baterii w rowerach czekających na wypożyczenie. Dodatkowo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał już umowę na dostawę dodatkowych 55 rowerów - 50 rowerów tradycyjnych i 5 elektrycznych, które pojawią się pod koniec maja. 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013