Język:

Aktualności

Nowości rowerowe w Rzeszowie

24 lutego 2023

Przy ulicach Rzeszowa stanęły nowe funkcjonalne wiaty rowerowe. W planach są kolejne zadaszone parkingi oraz rozbudowa ścieżek nad Wisłokiem.

Pierwsze zadaszone wiaty stanęły już przy Szkole Podstawowej nr 18 (przy ulicy Błogosławionej Karoliny). Posiadają one 48 miejsc na rowery. Jeszcze w tym roku wybudowanych zostanie kolejnych 5 zadaszonych wiat.

Znana jest już ich lokalizacja. Powstaną one:

  • w parku przy al. Cieplińskiego (w części parku sąsiadującej z Liceum Sióstr Prezentek)
  • przy al. Rejtana (obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10)
  • przy ul. Łukasiewicza (obok przystanku Łukasiewicza pętla 08)
  • przy al. Powstańców Warszawy (obok przystanku Powstańców Warszawy Politechnika 04)
  • przy ul. Hetmańskiej (obok Stadionu Miejskiego w Rzeszowie)


W każdej z wiat zmieści się minimum 35 rowerów. W ich wnętrzu zostaną zamontowane piętrowe stojaki rowerowe, a systemy rolkowe i urządzenia hydrauliki siłowej pomogą rowerzystkom i rowerzystom w umieszczeniu lub zdjęciu jednośladu z wyższego poziomu. Dzięki dodatkowym uchwytom będzie można zapiąć pojazd o ramę. Posiadacze rowerów z pewnością docenią to, że wiaty wyposażone będą w monitoring i oświetlenie.


To nie jedyna rowerowa nowość w Rzeszowie. Już w tym roku rozpoczęły się przygotowania do rozbudowy sieci ścieżek pieszych i rowerowych w atrakcyjnym terenie – na lewym brzegu Wisłoka (od mostu Lwowskiego w kierunku północnym).

Źródło: UM Rzeszów
Fot. G. Bukała / UM Rzeszów

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013