Język:

Aktualności

Nowości w okolicy Oblęgorka

16 lutego 2023

Jeśli udało Ci się przejechać już świętokrzyski odcinek szlaku Green Velo, z pewnością znasz Oblęgorek. Miejscowość w Górach Świętokrzyskich słynie z Pałacyku Henryka Sienkiewicza, w którym noblista spędzał letnie miesiące.

Nieopodal, w Strawczynie znajduje się zalew rekreacyjny. Już niebawem okolice zalewu zmienią się nie do poznania!

Powstanie tu pierwsze w regionie całoroczne lodowisko, park linowy z 12 przeszkodami, plac zabaw, stanowisko do szachów plenerowych, siłownia na świeżym powietrzu, labirynt i boisko do siatkówki. Nie zabraknie też ławek i stojaków na rowery.

Najnowsze atrakcje dodatkowo wzmocnią ofertę gminy Strawczyn, która i tak cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i mieszkańców Kielc. Nic dziwnego. Działa tu już popularna kryta pływalnia, a teren wokół zalewu z miejscem do kąpieli, małą tężnią i ścieżką pieszo-narciarsko-rowerową zachęca do rekreacji przez cały rok. W Oblęgorku rozpoczyna się ścieżka edukacyjna, na której dzieci mogą wykonać eksperymenty z wiatrem, posłuchać głosów zwierząt i poznać ciekawostki ze świata przyrody. Wśród rowerzystów ogromną popularnością cieszy się szlak rowerowy, dzięki któremu poznasz najważniejsze atrakcje i zabytki okolicy.

Prace powinny zakończyć się już w najbliższe wakacje, zatem planując wyprawę po Szlaku Green Velo warto zatrzymać się w tej okolicy na dłużej.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013