Język:

Aktualności

Uwaga! Objazd na trasie Green Velo w Elblągu!

25 listopada 2020

W Elblągu rozpoczyna się rewitalizacja parku Dolinka, przez który przebiega Szlak Green Velo. Poniżej przedstawiamy propozycję objazdu terenu budowy.

Rekomendowany objazd prowadzi ulicą Agrykola od ulicy Górnośląskiej do ulicy Chrobrego.

Przewidujemy, że utrudnienia w Elblągu potrwają ok. 12 miesięcy. Władze Elbląga zapewniają jednak, że inwestor i Urząd Miejski będą starać się, by inwestycję zakończyć wcześniej.

Dlaczego trzeba zamknąć park? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców. Już niebawem park zmieni się w plac budowy, na który wjedzie ciężki sprzęt budowlany.

Mamy nadzieję, że wszystkie niedogodności związane z budową wynagrodzi efekt końcowy. Elbląg pamięta o rowerzystach –specjalnie dla nich powstaną nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Zamontowana zostanie też niezbędna infrastruktura – między innymi stojaki na rowery i ławki. Budowlańcy założą też nowe oświetlenie, wyremontują alejki i amfiteatr.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013