Język:

Aktualności

Rusza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny!

31 maja 2019

Już po raz siedemnasty Polska Organizacja Turystyczna poszukuje najlepszych produktów turystycznych. Być może to Twój obiekt lub wydarzenie ma szansę znaleźć się wśród tegorocznych laureatów?

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza i najbardziej prestiżowa nagroda turystyczna w Polsce. To gwarancja, że usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Dzięki temu wyróżnieniu pozycja produktu w ofertach dla klientów się wzmacnia, a jego marka staje się rozpoznawalna w całym kraju, a nawet za granicą.

Każdego roku Kapituła konkursu ocenia zgłoszenia, zwracając baczną uwagę na dostępność produktu dla przeciętnego turysty czy wykorzystanie w jego rozwoju nowoczesnych technologii i innowacji.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach. Wydarzenie cykliczne; Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna; Obiekt; Szlak; Miejsce – obszar. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.  Co roku przyznawanych jest aż 10 Certyfikatów POT, dla produktów które spełniają wszelkie kryteria oceny i są na rynku dłużej niż dwa lata. Od ubiegłego roku kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne, które są na rynku krócej niż przez dwa lata, ale już mają duży potencjał. Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych, oceniającą  wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbywa się na serwisie polska.travel., gdzie użytkownicy Internetu kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają  jeden produkt z pośród zgłoszonych do głosowania produktów.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych. Ubiegłorocznym laureatem głównej nagrody jest Muzeum Powstania Warszawskiego, zgłoszone przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. 

Ubiegłoroczni laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu. Kliknij link.  https://polska.travel/pl/zobacz-koniecznie/certyfikowane

Chcesz zobaczyć najcenniejsza nagrodę w branży turystyki ? Zgłoś się już teraz do konkursu! Wejdź na stronę https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs i zgłoś swój udział!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013