Język:

Aktualności

Powstaje ścieżka rowerowa w świętokrzyskim przełomie Lubrzanki

16 maja 2019

Ruszyła budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej od skrzyżowania w Mąchocicach Kapitulnych w stronę Ciekot.

Ruszyła budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej od skrzyżowania w Mąchocicach Kapitulnych w stronę Ciekot.
W ramach „Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych w gminie Masłów” powstanie odcinek 2 km 177 metrów ścieżki wiodącej w malowniczym przełomie Lubrzanki. Ekipa budowlana już od kilku tygodni przygotowuje teren – obecnie wykonywana jest stabilizacja podbudowy pod ścieżkę, poszerzenie drogi powiatowej, wykonanie oporników.
Ścieżka o nawierzchni bitumicznej ma mieć 2 metry szerokości; od drogi oddzieli ją pobocze bitumiczne o szerokości 1 metra. Pierwszy etap zakończy się w okolicach parkingu przy Ameliówce, a następnie zostanie ona przedłużona do Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. W dalszej perspektywie ścieżka poprowadzi turystów do Wilkowa, a następnie połączy się ze ścieżką w Świętej Katarzynie – w tej sprawie gmina Masłów podjęła już wspólne działania z gminą Bodzentyn.
Gmina Masłów, gospodarz tych terenów, otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 572 500,00 złotych – projekt współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013