Język:

Aktualności

Majówkowe propozycje Podlaskiej Organizacji Turystycznej

1 maja 2019

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na majówkę! Skorzystaj z gotowych propozycji i zasil się naturą!

Supraśl, Tykocin i  okolice Puszczy Białowieskiej położone są wzdłuż szlaku Green Velo. Podczas rowerowej podróży warto zatrzymać się tu na dłużej.

Region Puszczy Białowieskiej to miejsce, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta i zobaczysz, czym jest życie w zgodzie z naturą. Krajobraz dopełnia bowiem historia i bogata kultura mieszkańców tych terenów. Przekonasz się o tym odkrywając krainę Otwartych Okiennic, przepiękne drewniane cerkwie i kościoły czy rozkoszując się specjałami lokalnej kuchni.
Zobacz praktyczny informator: Region Puszczy BiałowieskiejSosnowe lasy otaczające Supraśl sprawiają, że w miasteczku panuje niezwykły mikroklimat. Położona w Puszczy Knyszyńskiej miejscowość dzięki unoszącym się w powietrzu olejkom eterycznym i lasom sosnowym uzyskał status uzdrowiska. Miłośnicy zabytków odnajdą to niepowtarzalną architekturę, a fani turystyki aktywnej znajdą tu idealne warunki do uprawiania nordic walking, jazdy rowerem czy spływu kajakowego.
Zobacz praktyczny informator: SupraślTykocin to miejsce, w którym wszędzie unosi duch bogatej historii. Widoczny jest on w wyjątkowych zabytkach i unikalnych smakach kuchni żydowskiej. Całość otaczają aż trzy imponujące kompleksy leśne: Narwiańskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego i Puszczy Knyszyńskiej. Czy można wymarzyć sobie lepsze miejsce do przejażdżek rowerowych lub spacerów w otoczeniu fascynującej przyrody?
Zobacz praktyczny informator: Tykocin

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013