Język:

Aktualności

Kameralna majówka na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim

30 kwietnia 2019

Posmakuj Lubelskie i weź udział w niezwykłych imprezach na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim! Zobacz, jakie imprezy na majówkę czekają na Ciebie w tym czasie!


30 kwietnia - 5 maja - DNI OTWARTE W SKANSENIE W HOLI

Niewielka wieś Hola to wyjątkowo malownicze miejsce, gdzie można zapoznać się z kulturą ludową Polesia. Znajduje się tu mały skansen, a w nim drewniane zabudowania mieszkalne i gospodarskie charakterystyczne dla regionu Polesia na początku XX w. Podczas Dni Otwartych w ofercie skansenu: zwiedzanie chałupy, wiatraka, kuźni, drewutni, stodoły - możliwość fotografowania się przed zabytkowymi obiektami. Miłośnicy sztuki ludowej mogą zobaczyć wystawę tradycyjnych wyrobów garncarskich Sławomira Żołnacza - jednego z twórców w dawnym ośrodku garncarskim w Pawłowie koło Chełma.
Godziny otwarcia: 10.00 - 18.00
Cena: cegiełka (rekomendowane ceny: 10 zł - normalny, 6 zł - ulgowy)
Miejsce: Hola 1, 22-244 Stary Brus. Organizator: Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi.

5 maja 2019 - WARSZTATY HISTORYCZNE " DRAGONIA ATANAZEGO MIĄCZYŃSKIEGO"
Bliskie spotkanie z szabelką, muszkietem i husarią oraz zwiedzanie wzgórza i ruin zamku w Zawieprzycach.
Cena: bezpłatnie
Godziny: 14.00-18.00
Miejsce: Zawieprzyce 121, 21-077 Spiczyn. Organizator: Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach

1 maja 2019 - PIKNIK HISTORYCZNY W SŁOWIAŃSKIM GRODZIE
Słowiański Gród" w Wólce Bieleckiej to rekonstrukcja średniowiecznego grodziska z pobliskiego Klarowa. Podczas rodzinnego pikniku z okazji oficjalnego otwarcia sezonu goście będą mieli możliwość obejrzenia obiektu, a także uczestniczenia w licznych atrakcjach. W programie m.in.: zabawy, tańce, słowiańskie jadło, strzelanie z łuku i proc, tor kapslowy, granie na bębnach, lepienie z gliny oraz pokaz uzbrojenia wczesnośredniowiecznego i człowieka pierwotnego.
Prosimy przed przybyciem o kontakt tel. 693 191 808 lub e-mailowy: info@slowianskigrod.pl
Godziny otwarcia: 15.00-20.00
Miejsce: Wólka Bielecka 7, 21-020 Milejów. Organizator: Park Historyczny "Słowiański Gród" w Wólce Bieleckiej.
Szczegółowe informacje: http://www.slowianskigrod.pl/

 11.05.2019 - Regionalne Otwarcie Sezonu Kajakowego na Wieprzu, www.nadwieprzem.org
Oficjalne otwarcie sezonu kajakowego odbędzie się na środkowym odcinku rzeki Wieprz, objętym ochroną jako Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Udział w spływie to doskonała okazja do podziwiania malowniczych terenów doliny tej pięknej, dzikiej rzeki i Ośrodka Rekreacyjnego w Jaszczowie.
Cena: udział bezpłatny
Miejsce: rzeka Wieprz. Trasa: I grupa: spływ Trawniki - Jaszczów ( 4- 4,5 h), II grupa: spływ Siostrzytów - Jaszczów (2-2,5 h).
Organizator: Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej "Nad Wieprzem" w Jaszczowie, http://www.nadwieprzem.org/
Telefon kontaktowy: 518 857 667

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013