Język:

Aktualności

Krystian Herba z kolejnym rekordem na szczycie AZ Tower

27 kwietnia 2019

Rzeszowski trialowiec, Krystian Herba zdobył dziś najwyższy budynek Czech w rekordowym czasie 8 minut i 55 sekund. Sportowiec zakładał, że skacząc na rowerze po schodach AZ Tower w Brnie zdobędzie szczyt budynku w 10 minut.

Krystian Herba specjalizuje się w trialu rowerowym, zdobywa najwyższe budynki świata skacząc na rowerze po schodach.

- Nikt nigdy na świecie nie zdobył w tak szybkim tempie żadnego budynku na rowerze – mówi Krystian Herba – Zadanie, jakie sobie wyznaczyłem, było więc bardzo trudne do osiągnięcia. Dwa tygodnie temu dostałem informację z działu PR tego budynku, że na szczyt prowadzi 561 schodów. Założyłem więc, że jestem w stanie zdobyć ten budynek w czasie poniżej 10 minut. Na miejscu okazało się, że schodów jest więcej, bo 632 – a to bardzo duża różnica. Na szczęście na półpiętrach było bardzo dużo miejsca, więc do każdej kolejnej sekcji schodów mogłem podjechać dość szerokim łukiem, co ułatwiło mi ustawienie się i pozwalało zaoszczędzić cenne sekundy. Postanowiłem jednak nie weryfikować planu i od startu narzucić takie tempo, które pozwoli mi ten cel osiągnąć. Udało się. Po dziesięciu piętrach miałem ponad 20 sekund zapasu i z każdym kolejnym piętrem zyskiwałem kolejne sekundy.

Krystian Herba niebawem podejmie kolejne wyzwanie – już 15 maja podejmie próbę zdobyć Swissotel Talinn – najwyższy wieżowiec Estonii. Do pokonania będzie miała 30 pięter, czyli 729 schodów.

Partnerami wspierającymi Krystiana w ustanowieniu rekordu Czech są: Polska Organizacja Turystyczna, Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz BOZ Development.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013