Język:

Aktualności

Kielce gotowe na sezon rowerowy!

20 marca 2019

Już 24 marca kielecka Galeria Echo zaprasza do wspólnego otwarcia sezonu rowerowego. Wszyscy ci, którzy tego dnia odwiedzą to popularne centrum handlowe, mogą liczyć na moc atrakcji!

Wydarzenie rozpocznie wiosenny przejazd rowerowy zorganizowany przez Kielecką Masę Krytyczną. Wspólny przejazd pod hasłem: „Żegnaj zimo, witaj wiosno! Bike day!” rozpocznie się na kieleckim rynku o godzinie 11:00. Uczestnicy przejadą do Galerii Echo, gdzie wjadą na samą górę parkingu wielopoziomowego… a to dopiero początek!

Przedstawiciele Policji oraz wykwalifikowani ratownicy medyczni zorganizują pokazy pierwszej pomocy. Będzie można też skorzystać z symulatora jazdy na rowerze 3D oraz skorzystać z miasteczka ruchu drogowego.

Specjaliści zapraszają na bezpłatne przeglądy rowerowe, będzie można tez umówić się na dokonanie drobnych napraw lub na podrasowanie swoich dwóch kółek. Producent znanych rowerków biegowych przygotuje tor jazdy dla najmłodszych, na których czekać też będą certyfikowane dyplomy – warto w ten dzień być zatem w Galerii ze swoimi pociechami.

Fani większych wrażeń i miłośnicy kolarstwa wyczynowego i BMX zaprezentują swoje umiejętności, zachęcając tym samym do sprawdzenia się w bardziej wyczynowej formie sportu.

Tego dnia w Galerii Echo nie może też zabraknąć szlaku Green Velo – wszyscy zainteresowani otrzymają bezpłatne mapy i foldery o szlaku oraz będą mogli odbyć wirtualną wyprawę rowerową po Green Velo  za pomocą symulatora 5D.

Dodatkowo na parkingu Galerii przygotowane zostanie miejsce „Giełdy Rowerowej”, w której udział może wziąć każdy, kto chciałby „sprzedać, kupić, zamienić” sprzęt i akcesoria rowerowe.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013