Język:

Aktualności

Wypożyczalnia rowerów w Gołdapi już gotowa do sezonu

18 marca 2019

Uzdrowisko Gołdap to jedna z ciekawszych miejscowości na szlaku Green Velo. Warto odwiedzić tę miejscowość i zwiedzić ją na rowerze. Nie trzeba brać swojego jednośladu – wystarczy udać się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie działa już wypożyczalnia.

Rowery wypożyczyć można w godzinach pracy Centrum (poniedziałek – piątek 9:00-17:00, w soboty w godzinach 10:00-15:00; w sezonie letnim dodatkowo: 1 do 5 maja, od 21 czerwca do 31 sierpnia w soboty od 10:00 do 16:00 i w niedziele w godzinach 10:00 – 15:00).

Do dyspozycji turystów oddano sześć rowerów – dwa rowery trekkingowe damskie, dwa męskie oraz dwa rowery dla dzieci (z kołami 16 i 20 cali). Sprzęt jest nowy, w nienagannym stanie technicznym. Koszt wypożyczenia zależy od rodzaju roweru i czasu, na jaki jest on wypożyczany.

Szczegółowy cennik i regulamin wypożyczalni znajduje się na stronie www.uzdrowiskogoldap.pl

Zwiedzając Gołdap warto odwiedzić Piękną Górę, gdzie turystów wozi kolejka krzesełkowa. Możliwość wypoczynku stwarza również rozległy rynek z fontanną. Dzielnica sanatoryjna z promenadą i tężniami solankowymi leży na skraju puszczy nad jeziorem Gołdap. W lesie w sąsiedztwie sanatorium znajduje się zespół bunkrów z II wojny światowej wykorzystywanych przez Niemców do badań nad bronią rakietową.

Zwiedzając Gołdap latem nie trzeba się spieszyć – słońce świeci tu nawet o 1 godzinę i 45 minut dłużej niż w Zakopanem.

 

Źródło: www.uzdrowiskogoldap.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013