Język:

Aktualności

Targi, eventy. Gdzie byliśmy, gdzie będziemy?

9 marca 2019

Rozpoczęliśmy już sezon targowo – eventowy i wkrótce w wielu miejscach całej Polski, ale także zagranicą będzie można zobaczyć albo nasze stoisko Green Velo, albo kino 5D. Zanim jednak zdradzimy, gdzie będziemy w tym roku, trochę wspomnień z roku ubiegłego.

Kogo i gdzie odwiedziliśmy podczas naszego promocyjnego touru w roku 2018? Z naszym rowerowym kinem 5D odwiedziliśmy między innymi Targi Kielce i to dwa razy. Kino promowało trasę Green Velo zarówno podczas targów AGROTRAVEL w 2018 roku jak i podczas największej imprezy branży rowerowej, czyli targów Bike Expo. Podczas obu wizyt, nie tylko emitowaliśmy filmy o szlaku, ale także rozdawaliśmy bezpłatne mapy i foldery.

Równocześnie z targami AGOTRAVEL w Kielcach we Wrocławiu odbywał się w Hali Ludowej II Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Tam zawędrowało nasze stoisko Green Velo i było równie oblegane, co kino 5D w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wśród imprez krajowych warto odnotować także promocję szlaku na targach GLOBalnie w Katowicach, na targach „Na styku Kultur” w Łodzi. Nie zapomnieliśmy też o Warszawie, gdzie pojawiliśmy się na Pikniku Olimpijskim, który odwiedzamy dość regularnie.

Rok 2018 był także okresem intensywnej promocji Green Velo poza granicami Polski. Postawiliśmy przede wszystkim na sąsiadów, a więc Niemcy i Ukrainę. Na Ukrainie byliśmy dwa razy w Kijowie i we Lwowie. W Kijowie razem z Krystianem Herbą biliśmy ukraiński rekord Guinessa. Krystian wjeżdżał na dach wieżowca zlokalizowanego nad centrum handlowym Guliver. Relacjonowały to największe ukraińskie media, pokazywały  w głównych wydaniach największe stacje telewizyjne. W samym centrum handlowym zbudowaliśmy specjalne stoisko promocyjne, gdzie przez trzy dni rozdawaliśmy materiały promocyjne o trasie, a Krystian Herba zapraszał na kolejne pokazy rowerowego trialu.

Drugi raz zawitaliśmy na Ukrainę wczesną jesienią na VII Ukraiński Festiwal Partnerstwa we Lwowie. Przyjechaliśmy ze stoiskiem promocyjnym oraz miasteczkiem rowerowym Piotra Bielaka, które cieszyło się wielkim powodzeniem nie tylko wśród samych Ukraińców, ale też wielu polskich turystów, którzy co roku przyjeżdżają na lwowski festiwal, bijąc rekordy frekwencji. Wieczorami, na wielkim telebimie umieszczonym na scenie zbudowanej na lwowskim rynku na czas festiwalu był emitowany spot Green Velo, który zachęcał do przyjazdu na trasę.

 W ubiegłym roku nie zapominaliśmy także o Niemcach. Odwiedziliśmy po raz kolejny Berlin i po raz drugi imprezę Umweltfestival pod Bramą Brandenburską, a także po raz pierwszy wielki festiwal Altonale w Hamburgu, gdzie dociera niewiele polskich regionów. Tym bardziej więc wzbudzaliśmy ciekawość mieszkańców północnej części Niemiec. Do Hamburga pojechaliśmy z kinem 5D, które cieszyło się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

Największym sukcesem frekwencyjnym ubiegłego roku wśród eventów zagranicznych był udział w  targach w Utrechcie. Holendrzy, znani z miłości do rowerów dosłownie okupowali nasze stoisko, co więcej okazało się, że wielu z nich przejechało już trasą Green Velo i doskonale ją znają.  

A gdzie pojawimy się w tym roku? Byliśmy już w Monachium, zapewne nie zapomnimy w tym roku o Ukrainie. Postaramy się w tym roku odwiedzić po raz pierwszy naszych południowych sąsiadów, Czechów  i  Słowaków w Pradze i Bratysławie.  Kino 5D z filmami o trasie Green Velo pojawi się na pewno w województwie świętokrzyskim, ale też Podkarpackim i Warmińsko - Mazurskim. Znów odwiedzimy Warszawę. Wszędzie będziemy rozdawać bezpłatne mapy i foldery o trasie. Zaglądajcie na nasz portal częściej, bo wkrótce zaczną się pojawiać w aktualnościach zapowiedzi kolejnych wydarzeń, w których szlak Green Velo będzie promowany. I tradycyjnie zapraszamy także na nasz fan page na Facebooku.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013