Język:

Aktualności

Rowerowy Maj – Warszawa poszukuje rowerowych edukatorów!

26 lutego 2019

Na prośbę organizatorów kampanii Rowerowy Maj w stolicy, informujemy, iż Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na organizację warsztatów rowerowych w ramach kampanii - zachęcamy edukatorów i organizacje edukacyjne do wzięcia udziału w tej akcji.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na prośbę organizatorów kampanii w stolicy, informujemy, iż Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na organizację warsztatów rowerowych w ramach kampanii -  zachęcamy edukatorów i organizacje edukacyjne do wzięcia udziału w tej akcji.

Więcej szczegółów pod linkiem

Przypominamy, że w ubiegłorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj” udział wzięło 539 placówek z trzydziestu miast, w tym także położone w Polsce Wschodniej Elbląg, Zamość i Kielce.

Zapraszamy na stronę www.rowerowymaj.eu, gdzie znaleźć można wszystkie informacje o akcji.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013