Język:

Aktualności

Green Velo na największym miejskim festiwalu w Hamburgu

14 czerwca 2018

Tam nas jeszcze nie było! Chociaż magiczne kino 5D, które wyświetla filmy o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, dotarło już nawet dalej, bo do Mediolanu podczas światowej wystawy EXPO, to po raz pierwszy zawita w tak odległy zakątek Niemiec, czyli do Hamburga.

 

O ile mieszkańcy Berlina znają już trochę szlak Green Velo, tyle mieszkańcy Niemiec północnych jeszcze mało wiedzą o naszej trasie. W tym roku postanowiliśmy to zmienić, dlatego w najbliższa sobotę oraz niedzielę odwiedzimy festiwal Altonale – największy miejski event w Hamburgu.

 - W tym roku  będzie to wydarzenie wyjątkowe, bo jubileuszowe. Altonale właśnie obchodzi 20 urodziny. Całe centrum Hamburga zostanie zajęte przez sceny festiwalowe, stoiska z ekologiczną żywnością, wystawców pamiątek, zapowiada się także najazd food tracków. Co roku ten festiwal odwiedza ponad 100 tysięcy gości. Hotele pełne są turystów z całego świata - mówi Anna Pietruszka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego,  które koordynuje promocję szlaku green Velo w Hamburgu.

- W kapsule 5D, która stanie w samym Centrum Hamburga, będzie można obejrzeć  filmy o Green Velo. Zawozimy ze sobą kilka tysięcy egzemplarzy niemieckojęzycznych wydawnictw, które planujemy rozdać tam bezpłatnie. Na naszym stoisku rozstawimy też leżaki Green Velo, tworząc małą strefę relaksu. Niemcy uwielbiają aktywny wypoczynek, chętnie wsiadają na rowery i mamy nadzieję, że trasa Green Velo będzie dla nich odkryciem turystycznym sezonu – dodaje dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Wilk – Grzywna.

Jeśli ktoś będzie w najbliższy weekend (16-17.06) w północno- zachodnich Niemczech to oczywiście zapraszamy do Hamburga i do naszej kapsuły.    

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013